maksi
14 مرداد 1401 - 15:34

امام‌جمعه ایلام: نقش خبرنگاران در خنثی‌سازی هجمه‌های دشمنان بسیار حساس است

ایلام - ایرنا - نماینده ولی فقیه در استان و امام‌جمعه ایلام گفت: امروزه جهاد خبرنگاران و اصحاب رسانه این است که در برابر هجمه های دشمنان نظام و انقلاب با قلم فرسایی خود ایستادگی و دروغ های آنان را برملا و خنثی سازند.

به گزارش خبرنگار ایرنا، حجت الاسلام والمسلمین اله نور کریمی تبار در خطبه های این هفته نماز جمعه شهر ایلام با تسلیت ایام سوگواری سرور و سالار شهیدان اظهار داشت: انقلاب اسلامی ما جلوه ای از امر به معروف و نهی از منکر امام‌ حسین(ع) است، جامعه ما بعد از گذشت ۱۴ قرن به بلوغی رسید که هنوز هم به شعارها و پیام های قیام امام‌حسین(ع) عاشقانه و آگاهانه لبیک می گوید و در این راه در جهت تحقق ظلم ستیزی هزینه های زیادی پرداخت کرده و نمونه بارز آن صدها هزار شهید است که برای تحقق این لبیک یاحسین داده و خواهد داد.

وی افزود: اکنون همین روحیه شهادت طلبی و لبیک به امام حسین(ع) ادامه دارد و می بینیم نظام جمهوری اسلامی در محاصره اقتصادی و در جنگ های نابرابر همچنان قابت قدم مانده و در عرصه های جهانی روز به روز به نفع ایران اسلامی ورق می خورد.

خطیب جمعه ایلام با بیان اینکه فلسفه اصلی قیام امام حسین تحقق امر به معروف و نهی از منکر بود، تصریح کرد: از این رو هرگاه در جامعه ای این فریضه مهم به اجرا گذاشته نشود و افراد آن جامعه در قبال عملی نشدن این امر خطیر احساس مسئولیت نکنند قطعا آن جامعه با مشکلاتی روبرو خواهد شد.

حجت الاسلام والمسلمین کریمی تبار تاکید کرد: مردم ما جهت اشاعه و ترویج معرفت و بصیرت حسینی با نصب پرچم های یا حسین (ع) بر پشت بام خانه ها و در میان کوچه و خیابان ها و سیاه پوش کردن شهر خود را برای مراسم شورانگیز عزاداری ماه محرم آماده کرده اند که دارای پاداش و ثواب خواهد بود.

وی در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به گرامیداشت ۱۷ مردادماه و روز خبرنگار بیان کرد: امسال گرامیداشت روز خبرنگار با تاسوعا و عاشورای حسینی مقارن شده است، روزی است که ما در عرضه بین المللی در این‌حوزه شهید داده ایم.

حجت الاسلام و المسلمین کریمی تبار افزود: دشمنان نظام در جنگ‌شناختی همواره در پی نشر خبرهای دروغ، تحلیل های مغرضانه و وارونه جلوه دادن واقعیت ها و پنهان کردن موفقیت ها و  کوچک نشان دادن دستاوردهای جمهوری اسلامی است که در این راه نقش خبرنگاران و رسانه ها خنثی کردن اهداف شوم آنان و بیان واقعیت ها و ایجاد امید آفرینی و روحیه در جامعه است.

امام‌جمعه ایلام تاکید کرد: امروزه جهاد خبرنگاران و اصحاب رسانه این است که در برابر هجمه های دشمنان نظام و انقلاب با قلم فرسایی خود ایستادگی و دروغ ها آنان را برملا کنند.

وی افزود: از دیگر وظایف خبرنگاران این است که بدانند خبرنگار، واسطه مردم و مسؤلان اند، این خبرنگاران رسانه ‌ها هستند که با تیزهوشی و دقت، نقش واسطه بین مردم و مسؤولان را ایفا می ‌کنند، پس باید دقت داشته باشند که افکار مردم را به چه سمتی و جهتی هدایت می کنند.

منبع: ایرنا
شناسه خبر: 536710